• برای اطلاع از جدید ترین قیمت ها با شماره های فروشگاه : مهندس اسلوب :09149789353 – 09184525132 تماس بگیرید
  • خریدی آسان و مطمئن از بانه را با ما تجربه کنید، محصول خود را تضمین شده درب منزل تحویل بگیرید.
مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر

مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
خانه » وبلاگ » آموزشی » مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر

مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر برای کسانی که از کولرهای گازی استفاده می کنند پوشیده نیست .کولر گازی اینورتر یا به اصطلاح فارسی کولر گازی کم مصرف جدیدترین فناوری در زمینه گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع است که محبوبیت آن رو به افزایش است زیرا دوستدار محیط زیست بوده و رویکرد صرفه جویی در انرژی دارد. یکی دیگر از مزایای این سیستم ایجاد آسایش برای کاربران است.

به طور سنتی، کمپرسور مورد استفاده در کولرهای گازی از نوع روشن (ON) و خاموش (OFF) است به طوریکه یا با حداکثر ظرفیت کار کرده یا کلا در حالت خاموش قرار می گیرد. زمانی که ترموستات اتاق نیاز به سرمایش را اعلام کند، کمپرسور روشن می شود و بعد از رسیدن به دمای مطلوب خاموش می شود. این چرخه با تغییر بار درون اتاق تکرار می شود.

قطعات الکترونیکی کنترلی برای کولر گازی اینورتر کمپرسور اینورتر دی سی

 

دستگاه سقفی دایکین کولر گازی اینورتر

دستگاه سقفی دایکین

پیشرفت ها در الکترونیک قدرت موجب شکوفایی فناوری اینورتر با استفاده از میکروکنترلر ها و ماژول های IGBT برای به حرکت درآوردن کمپرسور یا موتور AC شده است. سرعت موتور کمپرسور را می توان با کمک درایو فرکانس متغیر، تغییر داد.

این کار با تبدیل برق ورودی AC به ولتاژ DC و سپس تعدیل آن به وسیلۀ تغییر ولتاژ، جریان و فرکانس برق ورودی به کمپرسور انجام می شود. تغییر فرکانس باعث تغییر سرعت کمپرسور به وسیلۀ مدارات الکترونیکی پیچیده تر می شود.

مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر

استفاده از آخرین فناوری ها به مراتب مزیت های بیشتری نسبت به بهره برداری از فناوری های سابق دارد. در زیر، چند دلیل برای خرید یک کولر گازی اینورتر ذکر شده است.

تحقیقات دایکین (بروشور FTK-1115-B) بر روی صرفه جویی انرژی در طول یک سال بین یک اینورتر ۱.۵ HP  و یک غیراینورتر ۱.۵ HP نشان داد که کولر اینورتر باعث صرفه جویی معنی دار در مصرف برق می شود. کولرها در اتاقی به اندازۀ ۵/۱۶ متر مربع، دمای تنظیم شدۀ ۲۵ درجه سانتی گراد، سرعت فن بالا و دمای بیرون ۳۳ درجه سانتی گراد آزمایش شدند.

کارکرد روزانه = ۸ ساعت

کولر گازی غیراینورتر

مصرف برق روزانه = ۹.۵۱ kWh

مصرف برق کل در طول یک سال = ۳۶۵ روز × ۹.۵۱ kWh = 3471 kWh

کولر گازی اینورتر

مصرف برق روزانه = ۴.۸۳ kWh

مصرف برق کل در طول یک سال = ۳۶۵ days × ۴.۸۳ kWh = 1763 kWh

صرفه جویی کل/سال = ۳۴۷۱-۱۷۶۳ = ۱۷۰۸ kWh

%صرفه جویی = (۱۷۰۸/۳۴۷۱) ×۱۰۰% = ۴۹%.

معایب استفاده از کولر گازی اینورتر

نوعاً، معایب استفاده از کولر گازی اینورتر به هزینه ها مربوط می شود. دلایل گران تر بودن سیستم های اینورتر در مقایسه با سیستم های غیراینورتر در زیر ذکر شده است.

 

 

نتیجه گیری : اگر بودجه کافی برای خرید کولر گازی اینورتر دارید درنگ نکنید و از این تکنولوژی جدید استفاده کنید تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و هم در دراز مدت از مزایای استفاده از کولر گازی اینورتر بهره مند شوید.

برای خرید کولر گازی هم می توانید با ما در این زمینه مشاوره کنید و اگر تجربه کافی ندارید شما را راهنمایی نمائیم.

 

 

 

با ما در تماس باشید ...

شما می توانید از طریق تلفن از ساعت 9 صبح الی 9 شب با ما در تماس بوده و از قیمت روز محصولات ما با خبر شوید.

مهندس اسلوب : 09149789353 - 09184525132

شما می توانید به صورت تلفنی ، در اسرع وقت و بدون هزینه ی سفر به شهر بانه از فروشگاه ما خرید کنید و کالای خود را درب منزل تحویل بگیرید.

نظرات کاربران