• برای اطلاع از جدید ترین قیمت ها با شماره های فروشگاه : مهندس اسلوب :09149789353 – 09184525132 تماس بگیرید
  • خریدی آسان و مطمئن از بانه را با ما تجربه کنید، محصول خود را تضمین شده درب منزل تحویل بگیرید.
راهنمای خرید کولر گازی و آبی

راهنمای خرید کولر گازی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
خانه » وبلاگ » راهنمای خرید کولر گازی

با توجه به اهمیت مصرف انرژی، امروزه مشتریان به میزان مصرف لوازم خانگی بسیار اهمیت می دهند. بنابراین راهنمای خرید کولر گازی و آبی و میزان مصرف انرژی در سطحی بهینه حیاتی است. بدین لحاظ محاسبه میزان مصرف انرژی (برق) کولرهای گازی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

راهنمای خرید کولر گازی

کولر گازی به عنوان یک سیستم‌ خنک کننده به سرعت از گرمای محیط می‌کاهد. در کولر گازی، همانند یخچال، از فرآیند تبدیل گاز به مایع به وسیله افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما استفاده می‌شود.

راهنمای خرید کولر گازی و انواع آن

کولرهای گازی معمولاً در سه مدل کولرهای یک تکه یا پنجره‌ای، کولرهای دو تکه (اسپلیت) و کولر های پرتابل (قابل حمل) ساخته می شوند. کولرهای یک تکه، مصرف متوالی دارند چراکه به آسانی در داخل قاب پنجره نصب می‌شود. ولی به علت نوع کمپرسور آن مصرف برق بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد. نحوه نصب کولرهای اسپلیت کمی پیچیده است که باید هنگام خرید آن را در نظر گرفت. و به نحوه نصب و چگونگی اتصال آن توجه کرد.

راهنمای خرید کولر گازی و سیستم‌های سرمایشی

کولر گازی از جمله سیستم‌های سرمایشی از است که عمدتاً در مناطق جنوب و شمال کشور استفاده می شود، به طور کلی حدود سه چهارم خانواده ها از کولر های آبی و یا گازی برای خنک کردن استفاده می کنند. توان کولر گازی در حدود ۲۰۰۰ وات و در مورد کولر آبی بالغ بر ۵۰۰ وات است. همانطور که می دانید در مناطق شرجی و در مناطقی که رطوبت هوا بالا است.

راهنمای خرید کولر گازی و آبی

به طور معمول از گولر گازی به جای آبی استفاده می شود. نبود ترموستات در کولر آبی نسبت به کولر گازی یک نقطه ضعف محسوب می شود. بدون ترموستات نمی توان زمان روشن بودن کولر را با توجه به دمای محیط کنترل کرد سبب می شود در تمام ساعات شب روشن بوده و موجب سرما خوردگی شود.

 

راهنمای خرید کولر گازی و شرایط نصب

همانطور که گفته شد در کولر های گازی، مصرف بالای انرژی اهمیت بهینه سازی و کنترل مصرف انرژی را دوچندان می کند. مواردی مانند محل نصب، نگهداری مناسب و فضای متناسب با محیط با توجه به حجم آن می تواند بر میزان مصرف کولر گازی تأثیر بگذارد. بنابراین هنگام خرید کولر گازی باید مساحت فضای مورد استفاده و ظرفیت کولر گازی را مدنظر قرار داد.

راهنمای خرید کولر گازی و مصرف انرژی

هنگام خرید دستگاهی را باید انتخاب کرد که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی بوده و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کار آیی و بازدهی باشد. توجه به نسبت بازده انرژی یعنی E.E.r در هنگام خرید نکته ای است که باید رعایت شود. نسبت توان خروجی به توان ورودی را بازده انرژی است که از تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر در کولر های گازی بدست می آید. ضریب E.E.r، رتبه انرژی و نوع کولر گازی با توجه به نوع آب و هوای منطقه در مشخصات دستگاه آمده است. هرچه این شاخص‌ها بالاتر باشند، کارایی کولر بیشتر است.

 

با ما در تماس باشید ...

شما می توانید از طریق تلفن از ساعت 9 صبح الی 9 شب با ما در تماس بوده و از قیمت روز محصولات ما با خبر شوید.

مهندس اسلوب : 09149789353 - 09184525132

شما می توانید به صورت تلفنی ، در اسرع وقت و بدون هزینه ی سفر به شهر بانه از فروشگاه ما خرید کنید و کالای خود را درب منزل تحویل بگیرید.

افزودن نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.