• برای اطلاع از جدید ترین قیمت ها با شماره های فروشگاه : مهندس اسلوب :09149789353 – 09184525132 تماس بگیرید
  • خریدی آسان و مطمئن از بانه را با ما تجربه کنید، محصول خود را تضمین شده درب منزل تحویل بگیرید.

بررسی کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال معروفترین برند کولر گازی در ایران است . فوجیتسو اجنرال یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان کولر در جهان است. این شرکت با همکاری اِتااَسکون دوبی (ETA-Ascon, Dubai) موفق به تولید محصولاتی عالی شده است که مدت هاست بازار را در قبضۀ خود دارند. آن ها از معدود شرکت هایی هستند که فقط کولرهایی با دامنه قیمتی بالا در بازار تهویه مطبوع ارائه می کنند. بنابراین، در اینجا به بررسی کولر گازی اجنرال در انواع مدل مانند اسپلیت ها می پردازیم.

نقد و بررسی کولر گازی اجنرال

اجنرال یکی از برندهای بسیار محبوب در بین مصرف کنندگان است. آن ها سازندگان کولرهای رده بالا هستند که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای خاورمیانه و مناطقی که دما همواره بالای ۴۵ درجه سانتی­گراد است از محبوبیت بالایی برخوردارند. شهرت این محصول به علت عمر طولانی و کیفیت عالی آن است که باعث می شود در هر دمایی کارکردی مناسب داشته باشد. این محصول در اصل ژاپنی است اما در حال حاضر فقط از تایلند وارد می شود. پس، کشور سازنده دستگاه را حتماً از روی بسته بندی آن چک کنید. اجنرال در حال حاضر دو نوع کولر اسپلیت ارائه می کند:

این همان کولر اسپلیت معمولی است که بر روی دیوار نصب می شود.

کولر گازی اجنرال

این یک کولر اسپلیت خاص است که برای نصب در سقف خانه یا هر جای دیگری استفاده می شود. این محصول چندان پرطرفدار نیست. بنابراین، هر سازنده ای به تولید این محصول تمایل ندارد. این محصول مناسب کسانی است که با محدودیت فضا در دیوارها روبرو هستند یا نیازهای خاصی دارند که برای من قابل پیش بینی نیست.

بررسی کولر گازی اجنرال

کارایی سرمایشی کولر گازی اجنرال

اگر کولر اتاق را خنک نکند، پس فایدۀ داشتن آن چیست؟ اما این کولر شما را در این نقطه ناامید نمی­کند. اجنرال به خاطر سرمایش عالی محبوب است و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. چرخش پیچیده و دوگانه فلاپ ها باد را با سرعت زیاد در جهات افقی و عمودی به حرکت در می آورد و تمام زوایای اتاق را به طور موثر خنک می کند. موقعیت فلاپ به طور خودکار تنظیم می شود تا با حالت عملکرد تطبیق یابد. و مهم ترین بخش آن نیز یک میکروکامپیوتر داخلی است که جریان هوا را به طور خودکار تنظیم می­کند تا دمای اتاق را یکنواخت و مناسب نگه دارد. به همین دلیل، سرمایش بسیار موثری ایجاد می کند.

سرمایش کولر گازی اجنرال

کیفیت ساخت کولر گازی اجنرال

کیفیت ساخت این محصول عالی است. وقتی قیمت بالایی را برای چیزی می پردازیم، محصول باکیفیتی را نیز انتظار داریم. و این کولر گازی دارای پرداخت سطحی خوبی است، هر گوشه به خوبی پرداخت شده است و احساس نمی کنید که هر قسمتی از آن سرسری یا بی قواره باشد. کیفیت قطعات داخلی نیز به همین مقدار خوب است. با توجه به نظرسنجی هایی که ما دریافت کرده ایم، طول عمر این محصول چنان زیاد است که کاملاً واضح است هر قطعه داخلی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است (مانند پره های خنک کن قوی تر، پلاستیک ABS، قطعات مقاوم در برابر آتش، قطعات فلزی ساخته شده از ورقه های فولادی مخصوص ژاپنی با پوشش پلی اورتان). پانل بیرونی قابل جداشدن و شستشو است. می توانید پانل را به آسانی بردارید تا قارچ و گرد و خاک را کاملا تمیز کنید و این همواره باعث تمیزی کولرتان می شود. استفاده از رزین نرم باعث شده است که صدای جیرجیر برخی قطعات در هنگام فشارکاری از بین برود. یونیت بیرونی به طور کامل به شکل یکپارچه ساخته شده تا حالت وحدت در دستگاه ایجاد کرده و عمر دیگر قطعات را نیز افزایش دهد. به علاوه، در این کولر از موتورهای فن خود-روغنکاری-شونده فوجیتسو استفاده شده که در پره هایی با پوشش آلومینیومی مهر و موم شده است که باعث افزایش عمر موتور می شود.

شکل ظاهری کولر گازی اجنرال

در ادامه بحث بررسی کولر گازی اجنرال به شکل ظاهری آن می پردازیم.وقتی مسئله ظاهر مطرح می شود، کولر اجنرال خیلی ظاهر گیرایی ندارد. به عنوان یک محصول مفرد، ظاهر آن ساده و ظریف بوده و شکل بدی ندارد. اما در مقام مقایسه، هیتاچی، ال جی یا سامسونگ ظاهر بهتری نسبت به اجنرال دارند. من واقعا فکر می کنم اجنرال یک برند بسیار بزرگ در بین سازندگان کولرهای گازی است اما همواره در ارتباط با زیبایی محصول تحت الشعاع قرار می گیرد. شاید آن ها ایران را بزرگترین بازار خود نمی دانند و در کشورهای خاورمیانه نیز این شکل های ظاهری ساده تر بیشتر مورد توجه خریداران است. با این حال، مردم چندان به شکل ظاهر اهمیتی نمی دهند. اما وقتی برای چیزی پول زیادی می دهید، ظاهر جذاب آن نیز همواره می تواند برای شما دلپسند باشد.

مصرف برق کولر گازی اجنرال

کولرهای اجنرال برای کارایی مصرف انرژی شان معروف هستند. این کولرها بازده انرژی خیلی خوبی دارند و اگر پول زیادی برای خرید این کولرها صرف می کنید می توانید این مسئله را نیز مدنظر داشته باشید زیرا پس از گذشت یک یا دو سال (بسته به میزان مصرف) این قیمت بالا از طریق قبوض برق جبران می شود. قدرت سرمایشی این کولر آن قدر زیاد است که نیاز نیست همیشه روشن باشد و اکثر مواقع آن را با تایمر برای مدت زمان محدود روشن می کنید و به هر ترتیب، این مسئله باعث صرفه جویی زیاد در هزینه برق مصرفی می شود. به علاوه، نسبت بازده انرژی (EER) این کولر بالای ۱۰ است که به طور خودکار باعث کاهش هزینه برق می شود. این کولر دارای یک موتور DC با بازده بالاست که مبدل حرارتی آن از نوع لامبدا بوده و روی هم رفته منجر به بازده بالای کولر می شود.

مشخصات فنی کولر گازی اجنرال

مشخصات فنی کولر اسپلیت دیواری

مشخصات فنی
مشخصات فنی واحدها اسپلیت دیواری
مدل ASG9A ASG9A ASG18A ASG18A ASG30A
ظرفیت TR ۰.۷۵ ۱.۰ ۱.۵ ۲ ۲.۵
Btu/hr ۹۴۰۰ ۱۱۸۰۰ ۱۹۳۸۰ ۲۵۳۰۰ ۲۸۰۰۰
جذب رطوبت ltr/hr ۱.۳ ۱.۸ ۲ ۲.۵ ۳
 (زیاد) گردش هوا m3 /hr ۵۴۰ ۵۴۰ ۸۴۰ ۹۵۰ ۱۰۵۰
کنترل جهت باد هرچهار جهت؛ کاملاً خودکار **
برق ورودی V/ø/Hz ۲۲۰ – ۲۴۰ / ۱ø / ۵۰
جریان کاری A ۴.۳ ۶.۲ ۸.۴ ۱۱.۱ ۱۳.۷
مصرف برق KW ۰.۹۶ ۱.۲۷ ۱.۸۴ ۲.۴۰ ۲.۹۶
نسبت بازده انرژی Btu/Watts ۹.۸ ۹.۳ ۱۰.۵۳ ۱۰.۵۴ ۹.۴۶
 (mm) ابعاد Height ۲۵۷      ۵۳۵ ۲۵۷     ۵۳۵ ۳۲۰     ۶۵۰ ۳۲۰    ۶۵۰ ۳۲۰    ۹۰۰
Width ۸۰۸      ۶۵۰ ۸۰۸     ۶۹۵ ۱۱۲۰   ۸۳۰ ۱۱۲۰  ۸۳۰ ۱۱۲۰  ۹۰۰
Depth ۱۸۷      ۲۵۰ ۱۸۷     ۲۵۰ ۳۲۰     ۳۲۰ ۳۲۰    ۳۲۰ ۳۲۰    ۳۵۰
 (L/H) میزان سروصدا Db ۳۱ – ۳۵ ۳۱ – ۳۵ ۳۱ – ۳۸ ۳۲ – ۳۸ ۳۲ – ۳۸
انداز لوله اتصال (گاز/ مایع) mm ۹.۵۲ / ۶.۳۵ ۱۲.۷ / ۶.۳۵ ۱۵.۸۸ / ۹.۵۲ ۱۵.۸۸ / ۹.۵۲ ۱۵.۸۸ / ۹.۵۲

*  کمپرسورهای فوق روتاری گرمسیری   **این مشخصات در مدل های ۱.۵T, 2.0T & 2.5T موجود است

مشخصات فنی کولر اسپلیت سقفی

مشخصات فنی
توصیفات واحدها اسپلیت سقفی
مدل AWG18A AWG24A AWG36A
ظرفیت TR ۱.۵ ۲ ۳
Btu/hr ۱۹۳۸۰ ۲۵۳۰۰ ۳۵۵۰۰
جذب رطوبت ltr/hr ۲ ۲.۵ ۴
(زیاد) گردش هوا m /hr ۷۶۰ ۹۰۰ ۱۱۰۰
کنترل جهت باد هرچهار جهت؛ کاملاً خودکار
برق ورودی V/ø/Hz ۲۲۰-۲۴۰/۱ø/۵۰
جریان کاری A ۷.۸ ۱۱.۱ ۱۵.۷
مصرف برق KW ۱.۸۵ ۲.۴ ۳.۲۵
نسبت بازده انرژی Btu/Watts ۱۰.۴۸ ۱۰.۵۴ ۱۰.۹
(mm) ابعاد Height ۲۷۰            ۶۴۳ ۲۷۰            ۶۴۳ ۲۷۰          ۱۱۵۲
Width ۱۱۵۰          ۸۴۰ ۱۱۵۰          ۸۴۰ ۱۱۵۰        ۹۴۰
Depth ۲۸۵            ۳۳۶ ۲۸۵            ۳۳۶ ۲۸۵          ۳۷۰
 (L/H) میزان سروصدا Db ۳۱-۳۸ ۳۳-۳۸ ۳۳-۳۸

انداز لوله اتصال

(گاز/ مایع)

mm ۱۵.۸۸/۹.۵۲ ۱۵.۸۸/۹.۵۲ ۱۵.۸۸/۹.۵۲

این ویژگی باعث جذب موثر و کامل رطوبت از هوا شده و آن را خشک می کند.

فلاپ های این کولر می توانند حرکت چرخشی پیچیده ای را انجام دهند که آن ها را قادر می سازد در جهات افقی و عمودی بچرخند.

در حالت خودکار، فلاپ ها به طور خودکار با حالت عملکرد تنظیم می شوند. با این حال، می توان با استفاده از کنترل از راه دور و به طور دلخواه نیز فلاپ ها را تنظیم کرد.

با خاموش شدن کولر، فلاپ ها به طور خودکار بسته می شوند و با روشن شدن دستگاه، فلاپ ها به طور خودکار باز می شوند.

میکروکامپیوتر تعبیه شده درون دستگاه، جریان هوا را به طور خودکار تنظیم می کند تا با تغییرات دمای اتاق منطبق شده و آن را پایش کند.

اگر برق قطع شد، پس از وصل شدن دوباره برق، این کولر به طور خودکار با همان حالت عملکردی قبل روشن می شود.

میکروکامپیوتر تعبیه شده درون دستگاه به تدریج دمای اتاق را در طول شب به طور خودکار به میزان چند درجه تغییر می دهد تا دما را در محدودۀ مناسبی حفظ کرده و خواب شبانۀ آرامبخشی را برای شما فراهم آورد.

این ویژگی با پوشاندن بوهای نامطبوع در یون های منفی هوا باعث بوزدایی از هوای اتاق می شود. این ویژگی یون های منفی هوا کاملاً به حذف گردوخاک و بوی بد از هوا کمک کرده و محیط اتاق را فرحبخش نگه می دارد.

پانل بیرونی قابل جداشدن است و می توان آن را به آسانی تمیز کرد تا عمر فیلتر و دیگر قطعات آن افزایش یافته و سرمایش موثری ایجاد کند. تصویر زیر شمایی از قطعات جداشونده را نشان می­دهد:

نگهداری از کولر گازی اجنرال

خدمات پس از فروش کولر گازی اجنرال

نقدها و نظراتی که ما بررسی کردیم نشان می دهد که خدمات پس از فروش این شرکت در حد متوسط است. اگر به وب سایت رسمی شرکت مراجعه کنید، بسیاری از بخش های آن اصلا کار نمی کند. حتی مکان یاب فروشگاه ها یا مکان یاب مراکز تعمیر نیز کار نمی کند. این نکته ای است که واقعاً توی ذوق می زند زیرا وقتی این شرکت بزرگ حتی از وضعیت بد وب سایت رسمی خود آگاه نیست چطور می تواند از چیزهای مهم تری مانند ارائه خدمات پس از فروش رضایت­بخش آگاه باشد. این مسئله ای است که اجنرال باید در مورد آن تغییرات بزرگی ایجاد کند. بنابراین، بهترین کار این است که کولر را از نمایندگی های رسمی بخرید. شما همواره می­توانید با آن ها تماس بگیرید تا برای سرویس کولر یا تعمیر آن کسی را بفرستند.

 

نتیجه گیری

اگر قصد خرید کولر گازی اجنرال را دارید مطمئن باشید که با محصولی بسیار عالی و مناسب روبرو هستید که از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

برای اطلاع از قیمت روز کولر گازی اجنرال و نحوه ی خرید کولر از بانه می توانید با ما در تماس باشید همه کولر گازی هایی که ما عرضه می کنیم ۵ سال گارانتی دارند و در محل شما بصورت رایگان نصب خواهد شد کافی است شما هزینه کرایه را پرداخت کنید در زودترین زمان ممکن کولر گازی به دست شما خواهد رسید و از کیفیت آن رضایت کامل را خواهید داشت.

برچسب‌ها, , , , ,